AK Partili Ertürk aday adaylığı başvurusunda bulundu

AK Parti’den 28. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı için Kuyucak Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Metin Ertürk, başvuru formunu AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten’e takdim etti. AK Parti Aydın İl binasında partililerinin ve bazı hemşerilerinin de katılımıyla aday adaylığı başvurusunda bulunan Ertürk, “AK Parti Aydın milletvekili aday adayı olarak bundan sonraki hedefim millete ve memlekete sadece hizmet olacaktır” ifadelerini kullandı.

AK Parti’den 28. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı için Kuyucak Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesiyle dikkatleri üzerine çeken Metin Ertürk, başvuru formunu AK Parti İl Başkanı Ökten’e sundu. Ertürk’ü aday adaylığı başvurusunda, AK Partili Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş ile MHPli Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez’in yanı sıra meclis üyeleri ve çok sayıda partilisi de yalnız bırakmadı. Partililerinin alkışları eşliğinden başvuru formunu Ökten’e sunan Ertürk, aday adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada Aydın’a ve Türkiye’ye hizmete vurgusunda bulundu.

“YÜK OLAN DEĞİL YÜKÜ OMUZLAYAN BİRER NEFERİZ”

Konuşmasında duygulu anlar yaşayan Ertürk, “Öncelikle ülkemizde meydana gelen deprem ve sel felaketi nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Allah böyle afetleri bizlere yaşatmasın. Türkiye Yüzyılı’nın en önemli seçiminde AK Parti’den bugün itibariyle aday adaylığı başvurusunu yapmış bulunuyorum. Rabbim Aydınımıza ve milletimize layık hizmetler yaparak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yükünü bir nebze de olsa hafifletmeyi bizlere nasip etsin. Biz AK Partililer olarak yük olan değil yükü omuzlayan birer neferiz. Bu vesileyle aday adayı olan arkadaşlarımızın hepsini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. 29 yıllık belediye başkanlığı dönemimde tek gayem milletime ve memleketime hizmet etmek oldu. AK Parti Aydın milletvekili aday adayı olarak bundan sonraki hedefim de millete ve memlekete sadece hizmet olacaktır” dedi.

“YEPYENİ ATILIMLARIN HAYATA GEÇECEĞİ BİR DÖNEM OLACAKTIR”

“AK Parti’nin bir ferdi olmaktan millete hizmet etmekten büyük onur duyuyorum” diyen Ertürk, “14 Mayıs’ta yapılacak seçimleri Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ülkemiz için yepyeni atılımların hayata geçeceği bir dönem olacaktır. Milletimiz aydınlık ve güçlü yarınları için tek yumruk olarak bir kez daha kendi iradesine sahip çıkacak ve geleceğini emin ellere bilge lider, Devlet adamı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edecektir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhurbaşkanımızın liderliğinde millete hizmet yolculuğumuzda tek gayemiz ülkemiz ve şehrimizin yarınları için var gücümüzle çalışmak olacaktır. Bizleri yalnız bırakmayıp buraya kadar bizzat gelen gelemeyen gönlü ve dualarıyla bizle olan tüm hemşerilerime canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNDE KENDİSİNDEN RAZIYIZ”

Metin Ertürk’ün başvuru formunu almasının ardından aday adaylığının hayırlara vesile olmasını dileyen Ökten, “Başkanımıza, hem Pamukören Belediyesi’nde hem de Kuyucak Belediyesi’nde bugüne kadar yapmış olduğu çok kıymetli hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Gerçekten sadece AK Parti seçmeni için değil tüm Kuyucak vatandaşı için gecesini gündüzüne katarak çalıştı ve herkesin takdirini topladığını da düşünüyoruz. O yoldan geçen Aydınlı olmayan insanlar dahi başkanın öncesi ve sonrasını gördü ve yaşıyor. Biz belediyecilik hizmetlerinde kendisinden razıyız. Teşekkür ediyoruz. Milletvekili aday adaylığı sürecinde de belediye başkanlığından ayrılarak şu an milletvekili olarak sizlere hizmet etme adına bir yolculuğa çıktı. Hakkında hayırlısı olsun. İnşallah hepimize de hayırlı olur” ifadelerini kullandı.