Avrupa Birliği projesinin üçüncü eğitim toplantısı yapıldı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin ev sahipliğinde “PROBIOTICS-Probiotics in Animal Husbandry” isimli Avrupa Birliği projesinin üçüncü eğitim toplantısı Kuşadası Korumar Otel’de gerçekleşti.

Eğitim toplantısına Bulgaristan’dan Agricultural Institute-Stara Zagora, Türkiye’den Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Litvanya’dan Lithuanian University of Health Sciences, Moldova’dan Agricultural State Universitesi’nden proje araştırıcıları ile ilgili firma temsilcileri katılım sağladı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nden Prof. Dr. Murat Yılmaz tarafından koordine edilen eğitim toplantısında, konunun uzmanı akademisyenler tarafından eğitim sunumları gerçekleştirildi. Toplantıya gelen katılımcılara sertifikalarını Aydın Vali Yardımcısı ve Efeler Kaymakamı Cemal Şahin ve Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel birlikte verdi.

Vali Yardımcısı Cemal Şahin, tüm katılımcılara katkılarında dolayı teşekkür ederek, probiyotiklerin hayvan yetiştirmede ve hatta insan sağlığı açısından önemli olduğunu; bu önemli tarımsal projede Aydın ilimiz ve ülkemiz adına Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin görev almasından mutluluk duyduğunu bildirerek tüm araştırmacılara başarılar diledi.