Aydın'da hayata saygı duruşu etkinliği

İçişleri Bakanlığınca ‘Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Aydın’da da etkinlik düzenlendi. Vali Hüseyin Aksoy, sürücülere “yaya geçitlerinde yayalara öncelik verin” çağrısında bulundu


İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu’ sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde Aydın Efeler’deki Aliya İzzetbegoviç İlkokulu’nda etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe katılan Vali Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri, öğrencilerle birlikte yaya geçidinden geçti. Öğrenciler, trafikte yaya önceliğiyle ilgili dövizler taşıdı.

“KAZASIZ GÜNLER DİLİYORUZ”

Vali Aksoy, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanlığımızın talimatları gereği 81 ilde ‘hayata saygı duruşu’ ve ‘öncelik yayanın’ anlayışıyla bir etkinlik gerçekleştirdik. İl Emniyet Müdürümüz, İl Jandarma Komutanımız, İl Milli Eğitim Müdürümüz ve diğer katılımcılarımızla birlikte farkındalık oluşturma adına bu etkinliğimizi gerçekleştirdik. Temel amacımız trafik kazalarının oluşmaması, öğrencilerimizin güvenliğinin en üst düzeyde sağlanması, yaya geçitlerinde sürücülerimizin yayalara öncelik vermesi, bu konuda duyarlılığın daha üst seviyelere taşınmasıdır. Temennimiz bu duyarlılığın toplumun tüm kesimleri tarafından benimsenmesi ve kabul görmesidir. Kazasız günler diliyoruz. Öncelik yayanın diyoruz. Hayata saygı duruşuna herkesi davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe İl Emniyet Müdürü Suat Ekici, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Naci Aldemir, İl Millî Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç ile Efeler İlçe Millî Eğitim Müdürü Hakan Özcan da katıldı.