Didim’de şoförler denetlendi

Didim Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği’nce ilçede bulunan ticari taksi duraklarında denetleme yapılıp bilgilendirici broşürler dağıtılıp, afişler asıldı.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda bakanlığın talimatları doğrultusunda ticari taksilerde seyahat eden vatandaşların güvenilir hizmet alabilmelerini sağlamak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Didim Belediye Başkanlığı ile Şoförler Odası Başkanlığı temsilcilerinin katılımlarıyla müştereken denetleme yapıldı. Denetleme kapsamında afiş, bildiri ve her dilde taksiler için hazırlanan 12 kural adı verilen broşürler dağıtıldı.

Konu ile ilgili Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Bakanlık Makamının E2363564424916795 sayılı 18.10.2021 tarihli yazısı ve Didim Kaymakamlığının E.2021102214092042318 sayılı 22.10.2021 tarihli yazıları ile Ticari Taksilerde seyahat eden vatandaşlarımızın güvenilir hizmet almalarını sağlamak ve yaşanabilecek sorunları en aza indirmek amacıyla ilçemizde faaliyet gösteren ticari taksiler üzerinde 25.10.2021- 29.10.2021 tarihleri arasında İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Didim Belediye Başkanlığı ile Şoförler Odası Başkanlığı katılımlarıyla müştereken denetleme yapılmıştır. Bu denetleme ve yürütülen çalışmalar ile ilgili olarak Afiş, bildiri ve her dilde taksiler için 12 Kural adı altında broşürler basın eşliğinde dağıtılmıştır. İlçemiz taksi durakları gezilerek denetlenmesi ve bilgilendirmeleri Trafik Büro Amirliğimiz ekiplerince yapılarak. Afiş ve broşürlerin dağıtımı ve duraklara asılması sağlanmıştır. Konuyla ilgili olarak çekilen fotoğraflar, yerel basının paylaşımları ve sosyal medyada yapılan paylaşımlar ile Didim halkının ve taksicilerin bilinçlendirilme çalışmalarına aralıksız devam edilmektedir” ifadeleri yer aldı.