Hatalı sürücülere ceza yağdı

Aydın’da Kasım ayında gerçekleştirilen trafik denetimlerinde kusurlu bulunan 17 bin 884 araç sürücüsüne 10 milyon 10 bin 159 lira para cezası uygulandı. Denetimlerde 514 sürücünün ehliyetine el kondu.

Aydın Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekiplerince Kasım ayında gerçekleştirilen denetimlerin bilançosunu açıkladı.

Bu kapsamda ekipler, 161 bin 408 aracı kontrol etti. Bunlardan kusurlu bulunan 17 bin 884 araca 10 milyon 10 bin 159 lira para cezası uygulandı. Açıklamada, “Kasım ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 241 sürücü ve 988 araç trafikten men edilmiş, 514 sürücünün ehliyetine el konulmuştur. Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2021 Kasım ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam 289 maddi hasarlı, 285 yaralamalı ve 5 ölümlü olmak üzere toplam 579 trafik kazası meydana gelmiştir” bilgilerine yer verildi.

“5 KİŞİ ÖLDÜ, 404 KİŞİ YARALANDI”

Trafik kazalarında 5 kişinin yaşamını yitirdiği, 404 kişinin ise yaralandığı belirtilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:“Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 nolu Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır.”