Spor

Türen; “Görevimin başındayım”

Aydınspor 1923 küme düştükten sonra bütün eleştirilerin hedefi olan yönetimden ilk açıklama geldi. Aydınspor 1923 Başkanı Hidayet Türen, Yönetim Kurulu üyeleri Fevzi Subaşı, Dursun Çalık ve Metin Başaran ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Başkan Hidayet Türen, konuşmasında kulübü zarara uğratmadıklarını belirterek “Kulübümüz 3.Lig’e düştü. Burada düştük ama yiğit düştüğü yerden kalkmasını bilir. Önemli olan bu kulübün menfaatleridir. Biz bu kulübün önüne taş koymadık baş koyduk. Yapmış olduklarımız bellidir. İyi kötü elimizden geldiğince maddi manevi destek olduk. Şehrin takımı diye elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum. Vicdanım da rahat. Kulübümü her hangi bir zarara uğratmadım. Her hangi bir kulüp senedi vermedim. Önceki yönetimdeki arkadaşlar gibi kulübü zarara uğratmadım. Şu anda görevimin başındayım. Biz yolumuza devam edeceğiz. Şu an içi kongre kararını değerlendiriyoruz. Daha faydalı olacak bir arkadaş olursa, açık kapı bırakıyoruz. Bizim yapmış olduklarımız belli. Aydınspor 1923’ün menfaatleri ön plandaysa aday olabiliriz” dedi.

3 MİLYON 900 BİN TL BORCUMUZ VAR

Şu an kulüp borcunun 3 milyon 900 bin TL olduğuna değinen Başkan Türen, “Göndermiş olduğumuz hocaların son kuruşa kadar paralarını ödedik. Burada şehri temsil ediyoruz. Aydınspor 1923, Aydın’da yaşayanların malı. Burası Aydın’ın. Biz tribün şov yapmıyoruz” dedi. Belgeleri basınla paylaşan ve Yüksel Macaroğlu’nun imzası olduğunu söylediği sözleşmeyi gösteren Türen, “Aydın’ın çocuğu dedikleri hoca 4 hafta maça çıktı. Biz bir teknik direktöre aylık 20 bin TL ödüyoruz ama bu arkadaşa sözleşme yapıldığı için 280 bin TL ödedik. Bu bizim oğlan değil mi diyen arkadaşımız. Biz belge ile konuşuyoruz” dedi.

GÖKSEL HOCANIN CÜMLESİ YÖNETİMİ KIRMIŞTIR

Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Subaşı ise, “Şuan ikinci yarı alacakları var. Geçmişe dönük borç yapılmamış, hep borç ödemiş. Bizim de kabahatlerimiz var. Sezon başında hoca konusunda çok daha düzgün bir karar verip iyi bir seçim yapsaydık belki bugün bunların hiç biri konuşulmazdı. Orada bizimde eksiklerimiz var. Gelen hocaların hepsi iyiydi. Ama futbolcuların hiç birisi bu hocaları kabullenmedi. Kaynak tutmadı. Aşı tutmadı. Biz buna şahit olduk. Göksel hocanın cümlesi yönetimi kırmıştır. Kupada gruplara bıraktım demiş ama bu kulüp Cizre yolundan geçti. Onu hiç unutmasın. Bizim üzerimizden Özlem başkana çok yüklendiler. Biz Özlem hanımla sadece maçlarda bir araya geldik. Biz onların yazdığı şekilde yazmayacağız. Aile terbiyesi var bizde” ifadelerini kullandı.

ÖZDEMİR’E TEPKİ GÖSTERDİ

Göksel hocanın medyada yönetim kurulu aleyhinde çıkan açıklamalarına da tepki gösteren Subaşı, “Bahsi geçen arkadaşın kimlerin tarafından ön plana çıkarıldığını bütün yönetim kurulu hepsi biliyor. Birincisi Yüksel Macaroğlu ve onun ekibi. Sezon başından bugüne kadar bu kulübün başarılı olmaması için elinden geleni yaptırdı. Ben bunu açık yüreklilikle söylüyorum. Biz sezon başında düşündüğümüz hoca vardı. Ama Macaroğlu dedi ki o hoca gelirse ben istifa ederim. Biz yönetim problem yaşamasın ve dediği olsun diye yolumuza devam ettik. Göksel hoca, yönetime çok büyük hakaret yapmış. Bu desteği kimden almış bilmiyorum. Kimler onu ön plana çıkarmış bilmiyorum. Kimsenin gururu ile oynama hakkı yok. Göksel hoca görevdeyken bana primi verin ama futbolculara, yardımcılarıma vermeyin dedi. Biz yine buna rağmen Aydın’ın çocuğu diye zarar gelmesin dedik” dedi.

İBRAHİM GÜRDAL’A ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIKLAR YAPILIYOR

Subaşı, “Aydınspor 1923’e alt yapıdan 1 tane futbolcu kazandırmamış. Biz şeffafız. Allah’tan korkarız. İbrahim Gürdal’a çok büyük haksızlıklar yapılıyor. Aydınspor’un menfaati olduğunda hiçbir art niyetini görmedik. Eşi hastayken bile görmedik. Bu acımasız eleştiri niye? Bu takım bu şehrin takımı. Bu manşetlere çıkanların yüzünden 3. Lig’e düştük. Çünkü içimize o kadar fitneler soktular ki. Biz futbolcuyu kazanmaya çalıştık futbolcuyu geri çektirdiler, hocayı kazanmaya çalıştık hocayı geri çektirdiler. Bugsaş maçında dahi hepsinin parmağı var. Futbolcuyu oynattırmamaya çalıştılar. Teknik hocaya bir sürü laflar söylediler” dedi.

FİTNE SOKMASINLAR

Eski başkanların açıklamalarına da değinen Fevzi Subaşı, “Fatih Atay dışında hiç biri Aydınspor 1923’ün menfaati için konuşmuyor. Biz Göksel hocayla sözleşmemizi feshetmişiz ama onu ön plana çıkardılar. Bize sezon başında da dikte ettiler. Biz bunu yaşadık. Eğer Aydınspor 1923’ün menfaatini düşünüyorlarsa kenardan izleyip fitne sokmasınlar. Bakın seneye 2. Lig’e, sonrada basamağını atlar” dedi. Subaşı, futbolcular arasında gruplaşma ve bazı sıkıntılar olduğunu da sözlerine ekledi.