Güncel

Kanundan kaçamadı

Söke'de bir kuyumcuda müdürlük yapan K.Ç, iddiaya göre, sabah saatlerinde iş yerine gelip, güvenlik kameralarını kapattıktan sonra değeri 1 milyon 800 lira olan 3 kilo altın çaldı. Polis tarafından İzmir'de yakalanan zanlı, tutuklandı

Olay, perşembe günü saat 07.30 sıralarında İstasyon Caddesi'ndeki kuyumcuda meydana geldi. 5 yıldır bir kuyumcuda müdürlük yapan K.Ç, iddiaya göre her zamankinden bir saat önce gelerek iş yerini açtı.

Güvenlik kameralarını kapatan zanlının, piyasa değeri 1 milyon lira olan 3 kilo altın çaldığı iddia edildi. Bir süre sonra diğer iş yeri çalışanlarının gelmesi üzerine, K. Ç., işinin olduğunu söyleyerek kuyumcudan elindeki poşetle ayrıldı. İşçiler altınları vitrine dizerken, eksik olduğunu fark edince iş yeri sahibine bilgi verdi. İş yeri sahibi polisi arayıp durumu bildirdi. Polis, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye alarak, olayı gerçekleştiren kişinin K.Ç olduğunu tespit etti. Polis, zanlının İzmir yönüne gittiğini belirledi.

Söke Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büroya bağlı ekipler, İzmir Emniyet Müdürlüğü'ndeki ekiplerle iletişime geçerek şüphelinin adresini belirledi. Karabağlar ilçesinde bulunduğu tespit edilen şüpheli, düzenlenen operasyonla yakalandı.

5 YILDIR ALTIN ÇALDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Yakalanan zanlının çaldığı 3 kilo altın bulunamazken, emniyette verdiği ilk ifadesinde ise kuyumcudan 5 yıl boyunca ara ara altın çaldığı ve daha önce çaldığı altınların 800 bin lira değerinde olduğunu söylediği öğrenildi.

Yeni çalınan altınlarla birlikte toplamda 1 milyon 800 bin liralık altın çaldığı ortaya çıkan şüpheli, emniyetteki ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.