Güncel

İYİ Partili Sarı: Kararlılığı sahaya yansıtacağız

İYİ Parti Aydın İl Teşkilatı’nın 2. Olağan Kongresi, 12 Temmuz’da yapılacak. Yeniden aday olan İl Başkanı Cemal Sarı, kongrenin ardından 2023 ve 2024’te yapılacak seçimler için mücadele edeceklerini söyledi.


İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı’nın 2. Olağan Kongresi, 12 Temmuz Pazar günü İncirliova’daki Kültür Park’ta düzenlenecek.

Partisinin il merkezinde basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, yeni tip koronavirüs salgını (Kovid – 19) nedeniyle siyasi faaliyetleri yavaşlatmak zorunda kaldıklarını anlattı.

Gerçekleşen delege seçimleri ve ilçe kongrelerine ilişkin bilgi veren Sarı, 1 Haziran’dan itibaren siyasi faaliyetleri devam ettirme kararı aldıklarını, salgın nedeniyle yapılamayan 5 ilçe kongresini ise 21 Haziran’da gerçekleştirdiklerini anımsattı. Böylelikle 17 ilçenin kongresinin tamamlandığını aktaran Sarı, “İl kongremizi, il yönetim kurulunda aldığımız karar doğrultusunda 12 Temmuz Pazar günü İncirliova Kültür Park’ta yapmaya karar verdik. Evraklarımızı düzenleyip Seçim Kurulu’na teslim ettik. Süreci başlatmış olduk. Allah nasip ederse, bu salgın hastalık sebebiyle herhangi bir erteleme olmazsa 12 Temmuz’da il kongremizi İncirliova Kültür Park’ta gerçekleştireceğiz” dedi.

Kongrenin açık alanda olacağını kaydeden Sarı, “Yer konusunda İncirliova’ya gitmemizin sebebi şu: normalde il kongreleri Aydın’da spor salonunda yapılır. Daha dar kapsamlı olanlar Şükran Güngör Kültür Merkezi’nde yapılıyordu. Ancak salgın hastalık sebebiyle, çok kalabalık olacağını düşündüğümüzden dolayı herhangi bir hastalık riskine karşı kapalı alanda yapmaktan kaçındık” görüşlerini aktardı.

“KARARLILIĞI SAHAYA YANSITACAĞIZ”

İlçe kongrelerinin partiye pozitif ivme kazandırdığına dikkati çeken Sarı, şöyle konuştu: “İlçe kongrelerimizde oldukça coşkulu ve kalabalık bir kongre süreci yaşadık. İl kongresi de aynı heyecanla devam edecek. İYİ Parti, Aydın’da hem vatandaşımız tarafından hem de üye yapısı içinde oldukça yakından takip edilen, ilgi duyulan, gelecekle ilgili umutlarını büyüten bir siyasi parti konumundadır. 12 Temmuz’la birlikte bu süreci inşallah geride bırakarak, 2023 ve 2024’te yapılacak seçimlere partimizin yeni hedefleri doğrultusunda yürümesine gayret edeceğiz. Bu noktada baktığımız zaman bugüne kadar yaptığımız çalışmalar Aydın’da belli bir seviyeyi yakalamıştır, bundan sonraki süreçte de bu seviyenin çok çok üstüne çıkma konusunda tüm teşkilatlarımızın kararlılığını sahaya yansıtma fırsatı bulmuş olacağız.”

“ORTAK KANAAT VAR”

Sarı, 12 Temmuz’daki kongrede aday olup olmayacağını ilişkin soruya, “Adaylık düşüncemiz var. İstişare halindeyiz. İlçelerimizle, delegelerimizle, Genel Merkezimizle istişare halindeyiz. Genel karar devam etmemiz yönünde. Arkadaşlarımızın ortak kanaati var. Bunu olgunlaştırıp önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız” yanıtını verdi.

Genel Merkez’in liste konusunda bir tercihi olmadığını kaydeden Sarı, demokratik kurallar içerisinde teşkilatın serbest olduğunu aktardı.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın MHP İl Başkanı Haluk Alıcık’ı ziyareti hakkındaki düşüncesi sorulan Sarı, “Nezaket kuralları içinde bir ziyaret, başka anlamlar yüklemeye gerek yok. Kürşat Başkan da siyaseten deneyimleri olan, ne yaptığını bilen bir arkadaşımızdır” yorumunu yaptı.