Güncel

Adnan Menderes Stadyumu sabah sporlarına açıldı

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Aydın Adnan Menderes Stadyumu’nda haftanın 5 günü sportif aktiviteler ve sağlıklı yaşam programının başladığını açıkladı.

Çin’in Wuhan kentinde başlayarak dünyayı tehdit eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından ‘’Pandemi’’ olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19) salgınından korunmak amacıyla uzun süredir evlerinde hareketsiz bir yaşam geçirmek zorunda kalan vatandaşlar için fiziksel etkinlik yapmaları ve hareket kısıtlılığını ortadan kaldırmak amacıyla Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Aydın Adnan Menderes Stadyumu’nda haftanın 5 günü sportif aktiviteler ve sağlıklı yaşam programı başlattı.

Program kapsamında tüm spor etkinlikleri hafta içi her gün sabah saat 07.00/08.30, Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri ise 18.30/20.00 saatleri arasında uzman antrenörler eşliğinde yapılacak. Ayrıca Salı günü 18.30/20.00 saatleri arasında step, Perşembe günü saat 18.30/20.00 saatleri arasında plates çalışmaları yapılacağı belirtilirken etkinliğe tüm vatandaşlar davet edildi.

Ayrıca spor yapacak vatandaşların ateşinin ölçülmesinin ardından maskeli şekilde stadyuma alınacağı duyuruldu.