Güncel

Söke’de çocuk gelişimi polikliniği hizmet vermeye başladı

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi bünyesinde yeni açılan çocuk gelişimi polikliniği ile ilçede aileler sorunları olduğu zaman çocuk gelişimi uzmanına başvurabilecekleri bildirildi.

Ailelere çocuklarının gelişimini ve eğitim hayatlarında izleyeceği yollarla ilgili olarak verilen poliklinik hizmeti artık Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi bünyesinde verilmeye başlanacak. Söke Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada, “Hastanemiz çocuk gelişimi polikliniği hizmet vermeye başlamıştır” denildi.

Yapılan açıklamada, “Hekimlerimiz tarafından muayene edilen ve çocuk gelişim uzmanına yönlendirilen bebeklerin ve çocukların gelişimsel değerlendirilmesi çocuk gelişimi polikliniğimizde yapılmakta ve ailelere gelişimsel destek önerileri verilmektedir” ifadeleri kullanıldı.

ÇOCUKLAR PSİKOLOJİK OLARAK HAYATA HAZIRLANIYOR

Aileler çocuk gelişim uzmanına başvurduklarında; “Çocuklarının zihinsel, duygusal, sosyal, bedensel açıdan bulunduğu gelişim seviyesini öğrenirler. Çocuğun bulunduğu gelişim seviyesine göre neler yapabilecekleri, çocuğun gelişimini nasıl takip edebilecekleri hakkında bilgi alırlar. Düzenli aralıklarla kontrole geldiklerinde gelişimdeki değişim ve ilerlemeler hakkında bilgi sahibi olurlar”