Güncel

Aksu: Bu geceyi ibadetle geçirelim

Aydın İl Müftüsü Ercan Aksu, bu gece idrak edilecek olan Kadir Gecesi’yle ilgili, “Bu gece çok önemli bir gece. Bu gece duaların makbul olduğu bir gece” değerlendirmesinde bulundu.


Aydın İl Müftüsü Ercan Aksu, Kadir Gecesi’yle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bu gecenin çok önemli bir gece olduğunu ifade eden Aksu, “Bu gece duaların makbul olduğu bir gece. Hatta bu geceyle ilgili Kadir Suresi var. Orada bu gece için ‘Bin aydan daha hayırlıdır’ deniyor. Bu gece hem Cebrail Aleyhisselam hem de melekler yeryüzüne iniyor. Dua edilen, zikir edilen meclisleri, Allah’ın anıldığı meclisleri dolaşıyor. Bir salgın dönemi yaşıyoruz. Zor ve sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bu vesileyle bu gece de duaların makbul olduğu bir gece. Duaların reddedilmediği bir gece. Bu geceyi Kur’an okuyarak, ibadet ederek, en önemlisi de geçmişlerimizi, bugüne gelmemizde emeği olanları, şehitlerimizi anarak geçirelim” diye konuştu.

“CAMİLERDE TEDBİR ALDIK”

Salgın sürecinde herkesin evine en yakın camiye gidebildiğini ifade eden Aksu, “Bunda herhangi bir sıkıntı yok. Camilerde gerekli tedbirleri alıyoruz. Namazdan önce de gerekli programlarımızı icra ediyoruz. Tedbirlerimizi alarak bütün camilerimizde program yapıyoruz” ifadelerini kullandı.