Güncel

Babacan: Ülkemiz varlık için yokluk yaşıyor

Partisinin Aydın İl Başkanlığı’nın açılışını gerçekleştiren Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iktidarı, “Koca ülke bu kötü yönetiminin elinde adeta can çekişiyor. Ülkemiz inanın varlık içinde yokluk yaşıyor” sözleriyle eleştirdi.


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin il binasının açılışı için geldiği Aydın’da iktidarın politikalarını hedef aldı. Türkiye’nin kötü yönetimin elinde adeta can çekiştiğini savunan Babacan, “Ülkemiz inanın varlık içinde yokluk yaşıyor” dedi.

Aydın ziyareti kapsamında ilk olarak Adnan Menderes Bulvarı’nda esnaf ve vatandaşlarla selamlaşan Babacan, ardından, parti il merkezinin bulunduğu Güzelhisar Mahallesi 37’nci Sokak’a geçti. Babacan, burada halk oyunları gösterisiyle karşılandı.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren DEVA Partisi İl Başkanı Hakan Çağlar Erürker, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirerek, “DEVA Partisi, Sayın Ali Babacan liderliğinde, vatandaşımızı çaresiz, ülkemizi sahipsiz bırakmamak için kurulmuş bir partidir. Aydın’ın DEVA’sı hazır, biz hazırız” dedi.

“ÜLKEMİZ İYİ BİR YÖNETİMİ HAK EDİYOR”

Erürker’in ardından kürsüye gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye’nin zor zamanlardan geçtiğini söyleyerek, “Ama bu ülkenin hangi yoldan gitmesi gerektiğini çok iyi biliyoruz. Sevginin, saygının, eşitliğin, adaletin egemen olduğu bir refah devleti için hakikatin yolundan bir an bile ayrılmayacağımızı çok iyi biliyoruz. Hepsinden önemlisi, bu ülkenin iyi bir yönetimi, demokrasiyi, adaleti ve zenginliği hak ettiğini çok iyi biliyoruz. Bu ülkede yaşayan tek bir insanın dahi adaletsizliği, yoksulluğu, yoksunluğu hak etmediğine inandığımız için buradayız” ifadelerini kullandı.

“BİZİ BAŞKA YERDE ARAMASINLAR”

Babacan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz neredeyiz? Arayıp bulmak isteyenler için koordinat verelim. Biz, ‘borcumu ödeyemiyorum, ne yapacağımı şaşırdım’ diyen çaresiz esnafımızın yanındayız. Artan maliyetlerle boğuşan, yoksulluğa terk edilen fedakâr çiftçimizin yanındayız. Bunca yıl çalışmasının sonucunda yoksulluğa ve haksızlığa mahkûm edilen, sadece gıda alışverişine bile maaşını yetiremeyen emeklimizin yanındayız. Biz, çocuklarının yarınlarından kaygı duyan annelerin, babaların yanındayız. Ayrımcılığa uğrayan, kendisini ikinci sınıf hisseden, hor görülen tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Yargının beraat kararı vermesine rağmen hakkı iade edilmeyen, zulme uğrayan binlerce KHK’lının yanındayız. Üretim yapan, yatırım yapan, ekonomimize can katan, yaşadığı sorunları kısık sesle konuşmak zorunda kalan, her türlü hakkına el konulma endişesi yaşayan sanayicimizin yanındayız. Yeni nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak isteyen dostlarımızın yanındayız. Bizim konumumuz, koordinatlarımız budur. Bizi başka yerlerde aramasınlar.”

“ADETA BAŞKA DÜNYADA YAŞIYOR”

“Bugünkü iktidarın ortakları Türkiye'yi gerçekten son derece karanlık bir tünelin içine soktular” görüşünü savunan Babacan, “Bu tünelde hukuksuzluk var, adaletsizlik var, bu tünelde yolsuzluk var, yasaklar var, yoksulluk var, işsizlik var, hayat pahalılığı var. Koca ülke bu kötü yönetiminin elinde adeta can çekişiyor. Ülkemiz inanın varlık içinde yokluk yaşıyor. Asgari ücret açlık sınırının bile altındayken, 10-15 yerden maaş alanların keyfine diyecek yok. Halkımız her türlü zorluk ile boğuşurken, ülkenin cumhurbaşkanı bakıyoruz oralı değil, başka bir dünyada yaşıyor adeta. Diyor ki memur da, işçi de halinden memnun. Geçen bu ifadeleri kullandı, biz de hayretle izledik. Yoksulluktan bahsedene ne diyor abartıyorsunuz hayat pahalılığından bahsedene de enflasyon yüzde 20'nin altında diyor. Artık bu ülkenin cumhurbaşkanı adeta bambaşka bir dünyada yaşıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasında iktidara gelmeleri halinde sergileyecekleri yönetim anlayışından söz eden Babacan, “Herkesin can, mal ve hak güvenliğini sağlayacağız. Herkesin ekonomik refahını yükselteceğiz. Hukuk olmadan, ekonomiyi asla düzeltemezsiniz” diye konuştu. Parti il merkezinin açılış kurdelesi Genel Başkan Babacan ve parti yöneticileri tarafından kesildi.