Güncel

Efeler ‘Hanımevi’ hizmete açıldı

Efeler’in Zafer Mahallesi’nde hanımları hoşça vakit geçirecekleri ‘Hanımevi’ düzenlenen tören ile hizmete girdi.

Efeler Belediyesi’nin kadınlar için hayata geçirdiği Hanımevi, düzenlenen törenle açıldı. Zafer Mahallesi’ndeki Hanımevi’nin hizmete girmesiyle ilgili düzenlenen törene CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı İlhan Adıyaman’ın yanısıra çok sayıda davetli katıldı.

“BAŞKANLIK MAKAMI HİZMET MAKAMIDIR, BENİM DEĞİL SİZİN”

Hanımevi açılışında kadınların yanında olmasından ve her zaman yapılan açılışlarda birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, ‘Kadınlarımız mutlu olduğu sürece bu toplumu kimse yıkamaz’ dedi. Başkan Atay kadınlara yönelik hizmetlerinin süreceğini ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti; “Bugün yapacak olduğumuz bu açılışta bizi yalnız bırakmadınız, hepinize teşekkür ederim. Sevgili hanımlarımız kadınlarımız size söz verdiğim gibi arkamda durduğunuz sürece sizin için yapamayacağım hiçbir şey yok. Size söz veriyorum. Seçimlerden önce bir sözümü daha yerine getirmekten çok büyük bir mutluluk duyuyorum, onur duyuyorum. Burası sizin mutluluğunuz için, sizin yaşantınızı güzelleştirmek için kolaylaştırmak için açıyoruz. Burası Hanımevi. Hanımlarımızın gelip çocukları ile birlikte oturabilecekleri zaman geçirebilecekleri bir yer. Çocuklarımız için burada çocuk parkı yaptık. Burada ikramlarımız olacak kadınlarımıza onlardan yararlanabilirsiniz. Eşinizin bir işi olduğu zaman burada onu bekleyebileceğiniz, kitap okuyabileceğiniz, televizyon seyredebileceğiniz sosyal bir alan yaratıyoruz. Aslında alkışa layık olan sizlersiniz. Sizler bu toplumun mihenk taşısınız. Sizler mutlu olursanız sizler güzelliklerle bizlere bir ailenin ana çatısını belirleyen siz kadınlarımız mutlu olduğunuz sürece bu toplumu kimse yıkamaz. Hiç kimse yıkamaz. Sizi mutlu etmek için sizin ailemizin direği olan sizin o mutluluğunu özgürleştiğiniz bu ortamı sağlayabilmek için görev yapmaya çalışıyoruz. Çünkü sizle bu topluma yön veren insanlarsınız. Ulusal Kurtuluş Savaşındaki kadınlarımızın bu ülkeyi özgürleştirirken yaptıkları fedakârlıkları asla unutmayacağız. Bu hizmeti sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Ama sizin benim yanımda olmanız omuz omuza olmanız hiçbir eylemimizde beni yalnız bırakmamış olmanız beni çok ama çok mutlu ediyor.

Benim bulunduğum makam Efeler Belediye Başkanlığı makamı. Aslında bu makam sizin makamınız. Sizi temsil ediyorum ben. Sizi temsil ettiğim bu makama hiç kimse küçük düşürücü davranışta bulunamaz. Eğer bulunursa gereğini yaparım. Hiç endişe etmeyin. Bu makam sizin makamınız. Benim değil şahsımın değil sizin halkımın makamı o makam. Çok teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

“YERELDEKİ BAŞARIMIZI İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ”

Açılışta konuşan CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, yerel yönetimlerdeki başarılarının büyük iktidarla taçlandıracaklarını belirterek, “Belediye başkanlarımızın halktan aldıkları yetkiyi yine arkalarına halkın gücünü alarak güçlü bir şekilde hizmete dönüştürüyor olmalarının görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. El ele verdiğimiz sürece önce yerel yönetimlerde başlayan bu başarılı yolculuğu inşallah önümüzdeki süreçte Türkiye’de büyük iktidarla da taçlandırıp Türkiye’nin geleceğini 84 milyonun geleceğini aynı umut ve inançla yeniden inşa edeceğiz. Burada bu etkinlikte buluşup Hanımevi’ni açmaktan çok mutluyum” dedi.

Öte yandan Zafer Meydanında yapılacak olan sosyal tesis ve otopark için Başkan Fatih Atay, iki kez ihale yapıldığını ve ihaleye giren olmadığını üçüncüsü ise 24 Kasım’da yapılacağının bilgisini verdi.