Güncel

Kooperatif yöneticileri huzur haklarıyla siteye Atatürk büstü yaptırdılar

Didim'in Akbük Mahallesinde bulunan Yeşil Ege Yapı Kooperatifi kooperatif yönetimini oluşturulan başkan ve yönetim kurulu üyelerinin huzur haklarından toplanan paralar ile Kooperatif’in yönetim binasının bahçesine son derece modern bir Atatürk büstü kazandırıldı.

Atatürk Büstünün açılışı 29 Ekim günü Cumhuriyet Bayramında düzenlenecek olan tören ile açılacak. Nazilli Yeşil Ege Yapı Kooperatifi Başkanı Ahmet Cenap Köker, “Göreve geldiğimiz 12 Ağustos’tan itibaren Kooperatifimizde Atatürk büstümüzün olmayışını ve bu eksikliği hissettik. Yönetim kurulu olarak toplanıp Atatürk Büstümüzü Kooperatifimize kazandırmak için karar verdik. Bu büstünde tamamı ile kooperatif masraflarından değil, sadece yönetim kurulunda görev alacak olan üyelerimizin huzur haklarından biriken paralarla yapılmasına karar verdik. Bugün itibarı ile büstümüzün yapımını tamamladık bitirdik. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızda da büstümüzün açılışını yapacağız. Bütün üyelerimiz ve halkımız davetlidir. Bundan sonraki tüm Milli Bayramlarımızda, milli günlerimizde kutlamalarımızı burada tüm üyelerimiz ile birlikte yapmayı planlıyoruz” dedi.

Kooperatif 2 Başkanı Zafer Yiğit’de “Yönetime geldiğimiz itibarı ile Atatürk Büstüne ihtiyacımızın olduğunu ve bunun da bugüne kadar ertelendiğini görünce bizlerde bu Atatürk büstünün yapımı için çalışmalarımıza başladık ve çaba gösterdik. Umarım ki bundan sonraki tüm Milli Bayramlarımızı, bütün törenlerimizi üyelerimiz ile birlikte Allah bize kutlamayı nasip eder” dedi.