Hayırsever vatandaştan 3 buçuk milyon liralık bağış

Kuşadası’nda yaşayan 82 yaşındaki Adviye Acun, ilçede inşa edilecek 25 cihaz kapasiteli diyaliz merkezi için 3 buçuk milyon liralık bağışta bulundu. Vali Hüseyin Aksoy, katkılarından dolayı Acun’a teşekkür etti.


Kuşadası’nda hayırsever Adviye Acun’un katkısıyla inşa edilecek diyaliz merkezi için Aydın Valiliği’nde protokol imza töreni düzenlendi.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, burada yaptığı konuşmada, Kuşadası Devlet Hastanesi’ne bitişik olarak inşa edilecek merkezin 25 cihaz kapasiteli olacağını belirterek, “Bölgede ihtiyacı olan hastalarımıza önemli bir hizmeti sunmuş olacak. Hem kendi vatandaşlarımıza hem de turistlerden ihtiyacı olan varsa onlara da hizmet sunacak olan bir merkez olacak. Değerli hayırseverimize çok teşekkür ediyorum. Bunu bugün imza altına alacağız. En kısa zamanda yapımı da gerçekleştirilerek Kuşadası’nda hizmete girmiş olacak” dedi.

Hayırseverlerin katkılarını önemsediklerine dikkati çeken Aksoy, şöyle konuştu: “Özellikle katkıda bulunan bütün hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Hayırseverimiz Adviye Acun hanımefendiye teşekkür ediyorum. Kendisini kutluyorum. Bu sürecin olgunlaşmasında katkısı olan İl Sağlık Müdürlüğümüze, Kuşadası Devlet Hastanemizin değerli yöneticilerine de teşekkür ediyoruz.”

Vali Aksoy, Acun’un merkez için yaklaşık 3 buçuk milyon liralık bağışta bulunduğu bilgisini verdi.

“ÇOK RAHATLADIM”

Bağışçı Adviye Acun da ilçede 4 yıl önce kendisinin ve eşinin ismini taşıyan denizcilik lisesi yaptırdıklarını hatırlatarak, “Çok memnun oldum. Çok teşekkür ederim hepinize. Bugün çok rahatladım. Çok şükür Allah’ıma. Beyim çok istiyordu, onun dediğini yaptım çok şükür” görüşlerini aktardı.

Konuşmaların ardından protokol imza işlemi gerçekleşti. Törene Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz de katıldı.