Jandarma Bafa Gölü’nde kontrol yaptı

Aydın İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ve Söke Bot Tim Komutanlığınca Bafa Gölü ve çevresinde kontrol gerçekleştirdi.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Bafa Gölü’nde yaşayan ve doğada nadir bulunan yaban kuş türlerinin yaşam alanlarının kontrolü, çevredeki endemik bitki türlerinin izinsiz yurt dışına çıkarılmasının önlenmesi üzerine denetim faaliyeti gerçekleştirdi.

Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Aydın İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ve Söke Bot Tim Komutanlığınca, Aydın ili Söke ilçesi sınırında bulunan Bafa Gölü Tabiat Parkında yaşayan ve doğada nadir bulunan yaban kuş türlerinin yaşam alanlarının kontrolü, çevredeki endemik bitki türlerinin izinsiz yurt dışına çıkarılmasının önlenmesi ve 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında Bafa Gölü’nde balık avcılığı yapan kişilerin kontrollerinin yapılması maksadıyla “ Bafa Gölü Tabiat Parkı Jandarma ile Güvende” faaliyeti icra edilmiştir” ifadeleri kullanıldı. ERDAL GÜNDÜZ