Milletvekili Savaş, Kadın ailenin direği; aile ise toplumun var olmasını sağlayan yapı taşıdır

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Savaş yayımladığı mesajında; Kadın, ailenin direği; aile ise toplumun var olmasını sağlayan yapı taşıdır. Kadına verilen destek demek çocuktan gence, bireyden aileye, topluma her açıdan destek demektir. Geçmişten bugüne, Kurtuluş Savaşı’nda mücadelesiyle tüm dünyaya örnek olan analarımızdan, terörle mücadele eden kahraman evlatlarımızı yetiştiren annelerimize, şehit annelerimize, eşlerine, evlatlarını terörün kıskacından kurtaran Diyarbakır annelerine kadar kadınlar her daim ülkemizin kaderini belirleyen en önemli rollerden birini oynamıştır.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, AK Parti olarak verdiğimiz mücadelemizde kadınlarımızla birlikte hedeflerimizi her geçen gün daha ileriye taşıyoruz. Biliyoruz ki güçlü kadının varlığı güçlü Türkiye’ye işarettir. Eğitimden sağlığa, siyasal hayata katılımdan istihdama kadar kadınları hem ekonomik, hem de toplumsal açıdan güçlü, ülke kalkınmasına olumlu değer katacak gerçek kimliğine kavuşturduk. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülüğünde, eğitimden üretime, kadınlarımıza yönelik birçok proje hayata geçirildi.

Duymaya dahi tahammülümüz olmayan şiddete karşı sıfır tolerans anlayışla hareket ediyoruz. İstismar ve her türlü ayrımcılığın karşısında duruyoruz. Biliyoruz ki kadına karşı şiddet insanlığa ihanettir.

Bu duygu ve düşüncelerimle, hayatın her alanında önemli görevler üstlenerek toplumları geleceğe taşıyan; üreten, öğreten, yetiştiren, icra eden, uygulayan; nesilden nesile ayna tutan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. ifadelerini kullandı.