Uyuşturucuya geçit yok: 1 tutuklama

Aydın’da İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince geçen hafta gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarında haklarında işlem yapılan 57 şüpheliden 1’i tutuklandı.

Aydın’da güvenlik birimleri zehir tacirlerine karşı mücadelesini aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından 28 Mart 2022–03 Nisan 2022 tarihleri arasında 56 olay ortaya çıkarılmıştır. İcra edilen faaliyette 57 şüpheli hakkında işlem yapılmış, 1 şahıs tutuklanmıştır” denildi.

OPERASYONLAR KARARLILIKLA DEVAM EDECEK

Söz konusu açıklamada, “Emniyet ve Jandarma birimlerimizce bu zaman diliminde 2,40 gram kubar esrar, 76,28 gram metamfetamin, 1 adet sentetik ecza, 0,59 gram eroin ve 1000 gram skunk ele geçirilmiştir. Valiliğimizce, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir” bilgileri yer aldı.