Vali Köşger'den uyarı!

Vali Yavuz Selim Köşger, koronavirüsle mücadele kapsamında kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu’ndan Aydın nüfusunun üçte birinin yararlandığını bildirdi. Koronavirüsün tamamen bitmediğini hatırlatan Köşger, “Biraz daha sabredeceğiz” dedi.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Valilik, Türk Kızılay Aydın Şubesi ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılan iftar yemeklerinin hazırlandığı Uğur Okulları’nda incelemelerde bulundu.

Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Köşger, salgınla mücadeleyi en iyi yürüten illerden birinin Aydın olduğunu belirterek, “Şu ana kadar 6 vefat, 130’u aşkın pozitif vaka var. Çoğunluğu iyileşmiş durumda. Entübe hasta yok, 4 -5 yoğun bakım hastası var” dedi.

Hastalığın tümüyle bitmediğini belirten Köşger, Aydın’ın komşu illeri İzmir ve Denizli’nin yasak kapsamında olduğunu anımsattı.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR HİZMET”

Bir yandan salgınla mücadele yürütülürken diğer yandan da kısıtlamalar nedeniyle ortaya çıkan mağduriyetlerin olduğuna dikkati çeken Köşger, “Onların bertaraf edilmesiyle ilgili ayrı bir süreç yürütüyoruz. Vefa Sosyal Destek Grubu, bu süreçte ortaya çıktı. Vefa Sosyal Destek Grubumuz, Türkiye’deki en iyi hizmetlerden birisini yürütüyor. Arkadaşlarımız çok kısa sürede organize oldu. Gönüllülük esasına dayalı bir şekilde çalışılıyor. 277 araç ve 2 bin 772 personelle 17 ilçede Vefa Destek Grubu, hiçbir aksama olmadan hizmetlerini yürütüyor. Bize ulaşan tekil talep sayısı 330 bini geçti. Aydın’ın üçte biri Vefa Destek Grubu’ndaki hizmetlerden şu veya bu şekilde yararlanmış. Bu anlamda çok önemli bir hizmet yürütülüyor” değerlendirmesinde bulundu.

4 BİN 500 KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ

Aydın’da Valiliğin destek ve organizasyonu ile Türk Kızılayı ve iş adamlarının katkılarıyla günde 4 bin 500 ihtiyaç sahibi vatandaşa iftar yemeği servis edildiğini aktaran Köşger, emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı ‘rehavete kapılmayın’ uyarısını yineleyen Köşger, “Bir müddet daha idare edeceğiz. Biraz daha sabredeceğiz. Aydın’da vakalar ve hastanede yatan hasta sayısı sıfırladığımız gün bütün yasakları kaldıracağız” diye konuştu.

Vali Köşger, koronavirüs önlemlerine uyan tüm vatandaşlara ve bu süreçte özveriyle görev yapan kamu çalışanlarına da teşekkür etti.