Aydın'da 185 bin öğrenci karne aldı

Aydın’da il genelindeki 852 okulda öğrenim gören 185 bin 125 öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline girmenin mutluluğunu yaşadı. Vali Hüseyin Aksoy, Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleşen karne dağıtım törenine katıldı.


2021 – 2022 Eğitim – Öğretim Yılı’nın ilk yarısı tamamlandı. Aydın genelindeki 852 okulda öğrenim gören 185 bin 125 öğrenci ve 15 bin 57 öğretmen için tatil zili çaldı.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, yarıyıl tatili nedeniyle Efeler ilçesindeki Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen karne törenine katıldı. Okula girişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Aksoy, öğretmenler ve öğrencilerle sohbet etti. Yarıyıl tatiline giren öğrenciler karnelerini, Vali Aksoy ve protokol üyelerinden aldı.

“CİDDİ BİR OLUMSUZLUK YAŞANMADI”

Törenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Aksoy, “Bugün Aydın genelinde 852 okulumuzda bütün öğrencilerimize karnelerini veriyoruz. Birinci dönem herhangi bir ciddi olumsuzluk yaşanmadan tamamlandı. Temennimiz, ikinci eğitim – öğretim döneminde de aynı hassasiyetle eğitim – öğretime devam edebilmek. Gerek il ve ilçe millî eğitim müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz büyük bir özveri içinde, pandemi kuralları çerçevesinde eğitim – öğretim aksamadan çalışmalarını sürdürdü. Emeği geçen bütün çalışanlarımıza, öğretmenlerimize, müdürlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“TATİLİ İYİ DEĞERLENDİRİN”

Karne töreninin 2015’te görev yaptığı İstanbul Adliyesi’nde şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz’ın adını taşıyan okulda yapıldığına dikkati çeken Aksoy, “Bu vesileyle başta savcımız olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ülkenin birliği ve dirliği için mücadele eden, kanını akıtan bütün şehitlerimizi saygıyla, rahmetle anıyoruz. Bu eğitim çalışmamızın, bu dönemin son günü. Çocuklarımızın tatili iyi değerlendirmelerini, dinlenmelerini istiyoruz. Fırsat buldukça kitap okumalarını tavsiye ediyoruz. Bu anlamda yeni eğitim öğretim yılının ikinci dönemine daha zinde bir şekilde gelmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Karne törenine Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, İl Millî Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Efeler İlçe Millî Eğitim Müdürü Hakan Özcan ile Türk Eğitim – Sen Şube Başkanı Veli Yıldırım da katıldı.

2021 – 2022 Eğitim – Öğretim Yılı’nın ikinci yarılının ilk ders zili 7 Şubat Pazartesi günü çalacak.